Our Volunteers Özge Yaren YILDIRAN

все будет хорошо. / Everything's gonna be alright👍

Our Volunteers Özge Yaren YILDIRAN

Özge Yaren YILDIRAN

Nationality:Turkish
Marital Status:Single
Driving License:B2
EDUCATION
Gazi University – Ankara
International Relations(100% English)
2016 – Present
Eryaman High School-Ankara
2012 – 2016
LANGUAGE SKILLS
TURKISH
Native language
ENGLISH-B2
Reading:Advanced, Writing:Advanced, Speaking:Good

16-22 AĞUSTOS 2021

Craiova’daki ilk haftamız. Uzun bir yolculuktan sonra akşam geç saatte vardık. Bizi eve götürdüğü Alexandra ile tanıştık. Şimdi başka gönüllü yok. Evi temizledik ve sonraki iki gün içinde yerleştik. Alex bize etrafı gösterdi ve alışverişe yardım etti. Günlük ihtiyaçlarımızı nasıl yapacağımızı öğrendik. Dorina ile tanıştık, kapılara yapıştırmamız için bize sokak afişleri verdi. Şehrin sokaklarını görmek ve öğrenmek güzeldi.  

23-29 AĞUSTOS 2021
Bu hafta Adina’nın Youth excahange projesi vardı, biz de onlara yardım ettik. Bulaşıkları yıkadık, odaların planlamasını yaptık, odaların genel ihtiyaçlarını getirdik. temizlik yaptık. İnsanlar gelince ilk günün bir kısmına katıldık ve onlarla tanıştık. Projeyi başlattıktan sonra ayrılmak zorunda kaldık. Posterlerle devam ettik. Burada covid-19 durumu ciddileşiyor. Kısıtlamalar koymaya başlayacaklar.


30-05 EYLÜL 2021
Smart Schoolda çalışıyoruz. Corina, Mada, Elena ve Nico ile tanıştık. Ne yazık ki burada çok fazla çocuk yok. Covid-19 durumu nedeniyle. Zamanla daha fazlasını elde etmeyi umuyoruz. Bu yüzden çocuklar için bazı el sanatları, etkinlikler ve atölyeler hazırladık. Umarım geldiklerinde eğlenirler

6-12 EYLÜL 2021

Bu haftaki etkinliğimizde çocuklarla oynadık, resim çizdik, kitap okuduk. Bir takım süslemeler yaptık ve kesip yapıştırarak etkinliklere hazırlandık.. Okulda Türkiye ile ilgili bir sunum yaptık. Çocukları Botanik Parkı’na götürdük ve onlarla eğlendik. Evi temizledik, evin ihtiyaçlarını daha iyi yapıyoruz. Posterleri bitirdik.  


13-19 EYLÜL 2021

Bu hafta seyahat etmek istediğimiz için tüm boş günlerimizi kullandık. Aynı aktiviteleri ve temizlik işlerini yapan Smart School’daydık. Artık daha mutlu olan daha çok çocuk var.   

20-26 EYLÜL 2021

Smart Schoola  daha çok çocuk gelmeye başladı, bu yüzden daha meşgul ve mutluyuz. Çocukları ağırlamak, ihtiyaçları konusunda onlara yardımcı olmak gibi tüm hafta boyunca günlük işleri yaptık. Derslere katıldık, çocuklara ve öğretmenlere yardım ettik. Piteşti’ye gitme şansımız oldu, Elena bizi oraya götürdü ve birlikte eğlendik. Ayrıca okulun düzenlediği eglence gecesine  katıldık ve bolca yemek yeyip  ve çokça dans ettik. 

27-03 EYLÜL 2021

Veda gecesi için etkinlikler ve el işleri hazırladık. Okulu süs matreryalleriyle süsledik. Okuldaki çalışma arkadaşlarımızı ve proje sorumlularıyla evde buluştuk, geleneksel yemekler yedik, eğlendik ve kutlamalar yaptık. Geleneksel danslar ve şarkılarımızı birbirimize öğrettik