BASINDA SYNAOS

все будет хорошо. / Everything's gonna be alright👍

KÜTAHYA ÇİNİCİLİĞİNİ TANITAN PROJE ARALIK AYINDA BAŞLIYOR

Kütahya Fikir Kulübü Derneğinin  2019-2 TR01-ESC döneminde ÇİNİ SANATINI GÖNÜLLÜLÜKLE ÖĞRENİYORUZ projeleri Ulusal Ajans tarafından değerlendirelerek kabul .almıştır. Gazetemizi ziyaret ederek projelerini anlatan dernek yönetimi;Proje  çerçevesinde Kütahya çiniciliği bir kez daha sınırlarımız dışında tanıtılacaktır dediler. Projenin iki farklı ayağının olduğunu belirten dernek başkanı konuşmasını şöyle sürdürdü: Projemiz bir gönüllülük projesidir.Eski adıyla Avrupa Gönüllülük Hizmeti (AGH) yeni adıyla European Solıdarıty Corps  (ESC) /Avrupa Dayanışma Programı projesidir. ESC  Projelerinde Avrupa Birliği 2019-2027 Gençlik Strateji hedeflerini  desteklemektedir.  ESC Programı Avrupa Birliği’nin değerlerinden ilham alarak, gençlerin aktif vatandaşlıklarını güçlendirmek için dayanışmanın temsilcileri olmalarını teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Bu çerçevede yaşları 17-30 arasındaki gençlerimizi Yurtdışına :Gönüllü faaliyetlerle toplumlararası dayanışmayı arttırmak,dayanışmayı bir değer olarak teşvik etmek,gençlerin ve kuruluşların erişilebilir ve yüksek kaliteli dayanışma faaliyetlerine katılımını artırmak.Avrupa’da işbirliği, dayanışma, demokrasi ve vatandaşlığın güçlendirilmesine katkıda bulunmak.Sosyal dahil etmeyi teşvik etmek.Gençlerin farklı ülkelerde iş deneyimi elde etmesini sağlamak hedeflerini gerçekleştirmek üzere  gönderiyoruz. Ayrıca yurtdışından da gönüllü gençleri Yurdumuzda ağırlıyoruz’ dedi.

Tüm bu faaliyetler için gençlerin herhangi bir  bedel ödemediğini kaydeden dernek başkanı sözlerini’ bu proje çerçevesinde  dört gencimiz 2 aylığına Portekiz’e gönderilecek oradaki kurumda gönüllü gençlere KÜTAHYA ÇİNİCİLİĞİni tanıtacaklardır. Projenin diğer bir akışı da İlimizde gerçekleşecek olup,bu akışta da Portekizli gençleri Kütahya’mızda ağırlyacağız ‘şeklinde sürdürdü. Bir yıl sürecek projede gençler deneyimlerini   DORUKta da paylaşacaktır. Kütahya’mıza ve yurdumuza yararlı olacağını düşündüğümüz bu projeleri için Kütahya Fikir Kulübüne gazetemiz adına biz de teşekkür ediyor,başarılar diliyoruz. Yazının linki :

http://www.dorukmedya.com/haber-kutahya-ciniciligini-tanitan-proje-aralik-ayinda-basliyor-8865.html?fbclid=IwAR1sE-73Ci8870aU9B_TkLhqazDFr9KGwiBLXMx21duqOyGS4VyMZ-mYIho